روش های شستشوی فرش

//روش های شستشوی فرش

روش‌های مختلف شستشوی فرش‌

بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند فرش‌های خود را شستشو کنند به نحوه شستشوی فرش‌های خود توجه نمی‌کنند، در صورتی که انتخاب روش شستشو می‌تواند در طول عمر فرش‌ها تاثیرگذار باشد. ما در ادامه می‌خواهیم که چندین روش شستشوی فرش را به شما معرفی کنیم تا شما با استفاده از این فاکتور‌ها انتخاب مناسبی برای شستشوی فرش‌های خود داشته باشید.

خشکشویی با آب داغ

  • این روش که به شستشوی فرش با استفاده از بخار آب شناخته می‌شود آب داغ را با فشار زیاد روی فرش پاشیده تا گرد و خاک و آلودگی‌های درون فرش را با خود حل کند.

در این مرحله مواد شوینده بر روی سطح فرش ریخته و خواب فرش را تنظیم می‌کنند و با دستگا‌‎ه‌های مخصوص آب داغ و فشار قوی روی فرش می‌پاشند و فرش را بعد از شستشو به یک مکان مناسب و خوش بو منتقل می‌کنند تا فرش خشک شود. معمولا این نوع شستشو را در بعدظهر انجام می‌دهند تا در شب، فرش به صورت کامل خشک شود.

شستشو با استفاده از شامپو

  • این نوع شستشوی که در گذشته رواج داشت. زمان زیادی طول می‌کشید تا فرش شسته شده خشک شود و با گذشت زمان این روش جای خود را به روش‌های نوین داده و محبویت خود را از دست داده است.

کپسوله سازی

  • این نوع شستشو از مواد شوینده استفاده می‌کنند که بعد از خشک شدن تبدیل به پودر می‌شوند. در این روش هنگامی که کف تمیز شده و فرش خشک می‌شود مواد شوینده تبدیل به پودر شده و در تارپود فرش باقی می‌مانند.
  • این روش از شستشوی فرش با شامپو پیشی گرفته زیرا هم درمصرف آب صرفه جویی می‌شود هم اینکه از مواد شوینده طبیعی استفاده می‌شود که این روش مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار گرفته است .
  • اگر چه این روش مناسبی برای شستشوی فرش‌هاست ولی با توجه به محدودیت مواد شوینده و کاربردی نبودن آن در فرش‌هایی که دارای لکه‌های زیاد هستند توصیه نمی‌شود.

نظافت سطح بالایی فرش

  • این روش برای شستشوی سطح بالای فرش‌ها مناسب است. در این نوع شستشو سطح فرش با استفاده از پدهایی شسته می‌شود و خشک شدن آن زمان زیادی نمی‌برد. از معایب این روش این است که آلودگی‌های عمق فرش باقی ‌می‌ماند و بعد از مدتی فرش دوباره کثیف می‌شود.
  • مشتریان اصلی این روش معمولا هتل‌هایی هستند که برای رضایت مسافران و صرفه‌جویی در زمان شستشوی فرش‌های خود از این روش استفاده می‌کنند.

  خشکشویی فرش

  • این روش جدیدترین روش ترکیبی شستشوی فرش‌ است که به دلیل عدم نیاز به خشک شدن فرش‌ها از محبوبیت بالایی برخورداراست.
  • این روش که در اویل سال 1388 جایگزین روش‌های قبلی شده از مواد شوینده مختلفی برای شستشوی فرش‌ها استفاده می‌کند که این برای بعضی افراد این تردید را ایجاد کرده که این روش در شستشوی کامل فرش‌ها موثر است یا خیر.
2019-12-01T11:18:28+03:30

Leave A Comment