شستشوی فرش

شستشوی فرش2019-11-30T14:37:39+03:30

در گذشته شستشوی فرش‌‍‌ها به صورت امروزی نبوده  و بیشتر افراد فرش‌های خود را به صورت دستی شستشوی میکردند و خبری از قالیشویی‌ و دستگاه های مدرن نبود.

قالیشویی چیست؟

قالیشویی در کشورمان تاریخچه کهنی دارد. قالیشویی به فرآیند شستشوی فرش، لکه بری، غباررویی و شستشوی آب و مواد شوینده گفته می‌شود که می‌تواند به دو صورت دستی و ماشینی انجام گیرد.

قالیشویی به صورت دستی :

در گذشته فرآیند شستشوی فرش در مناطق مختلف ایران به صورت دستی انجام می‌شد که البته همچنان در بعضی مناطق همچنان ادامه دارد. در این نوع شستشو معمولا با استفاده از آب، صابون، تاید وچندین طی به صورت چند نفری فرش‌های خود را شستشو می‌نمودند که از جمله معایب این روش هدر رفتن بیش از حد آب و آسیب دیدن به تارپود فرش است.

قالیشویی به صورت اتوماتیک:

با گذشت زمان شستشوی فرش دستی جای خود را به شستشوی اتوماتیک داده که یکی از مزایای این روش جلوگیری از اتلاف بیش از حد آب وحفظ تارپود فرش‌ها است. دستگاه‌های شستشوی فرش دارای چندین نوع مختلف هستند  که از جمله آنها شلاق‌های نمیه اتوماتیک و تمام اتوماتیک است. در قالیشویی‌ها از گرمخانه‌های گازی نیز برای تسریع خشک کردن فرش‌ها استفاده می‌شود و در آخر با استفاده از اتوبخارهای از چروک برداشتن فرش‌ها جلوگیری میشود.

در قالیشویی مهسان شستوی فرش شامل دو بخش شستشوی فرش دستباف و شستشوی فرش ماشینی است.

شستشوی فرش دستباف در قالیشویی مهسان با حساسیت بسیار بالایی انجام می‌شود چرا که این نوع فرش‌ها، بسیار آسیب‌پذیر و حساس هستند. ما این فرش‌ها را با بهترین مواد و طی مراحل تکمیلی انجام می‌دهیم.

برای شستشوی این فرش‌ها از بهترین نوع شوینده‌ها استفاده می‌شود چرا که این نوع از فرش‌ها با هرنوع شوینده‌ای شسته نمی‌شوند و مواد مخصوص خود را برای حفظ کیفیت لازم دارند.

شستشوی فرش ماشینی

تخصص و تجربه بالای کارکنان قالیشویی مهسان و کیفیت بالای دستگاه‌ها و تجهیزات از جمله ویژگی‌هایی است که مشتریان عزیز را به سمت قالیشویی مهسان هدایت می‌کند.

شستن فرش‌های ماشینی صرفا به آماده کردن دستگاه و آب و شوینده‌ها محدود نمی‌شود و برای این کار داشتن تخصص و تجربه حرف اول را می‌زند.

ما با تخصص خود در این زمینه بهترین کیفیت شستشوی فرش ماشینی‌تان را برای شما تضمین می‌کنیم و این کار را طی مراحل مختلف و تخصصی انجام می‌دهیم.